Aşırılık – alkol ve benzeri problemler

Soru

Daha once blumia ile bas gosteren problemim uzerine alkol ve benzeri problemleri ekleyerek devam ediyor. Hayatimdaki kaybetme korkusu ve ardindan kaybetme ile gelen kontrolsuzluk git gide kotuye gidiyor. Sadece sonunu dusunmeden kendimi bir seylere atiyorum ve dusunmek istemiyorum. Bile bile bunu defalarca yapiyorum. Olaylar icin kendimi fazlasiyla suclayip kendimi aşırılıklar kuyusuna atiyorum. Psikiyatriye bir kac sefer gitmeme ragmen kendimi ifade edememe dusuncesi ve yeterli ilgiyi goremedigim hissi ile ilac tedavisini kendi kendime biraktim. Pismanlik duydugum zamanlar aglayarak gitmem gerektigi dusuncesine kapilip ertesi gun bundan vazgeciyorum. Kendim kontrol edebilir miyim veya ne yapmalıyım bilmiyorum. Ilacla uyusmak istemiyorum ama bu donemden kurtulabilecegime de emin degilim. Duzensizlik ile duzen kurmus gibiyim. Günlerimi yasadigimi hissetmiyorum artık. Sonunu düşünmeden cok sey yaptim pismanligimi yasiyorum ve yuzlesmeye birine anlatmaya hazir degilim. Yuzlesirsem devam edemeyecegime inaniyorum. Birinin yardim edebilecegine de inanmiyorum. Bu donguyu de kıramıyorum. Ne yapmam gerektigi ile ilgili yonlendirme ve cesarete ihtiyacim var sanirim. Bu bir soru degil evet. Kolay gelsin.

Cevaplandı 0
162 görüntüleme -1

Merhaba

Uyarı: Burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değildir. Bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.

Sorunuzun cevabı:

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı:

  Merhaba;

  Bağımlılıktan kurtulmak için en önemli silahımız irademizdir. Bu konuda kararlı olmak ve bu kararınızı bozmamamız gerekmektedir. Bu platforma yazı yazmanız bile sizin için büyük bir adım. Aslında bu döngüyü kırmışsınız. Daha Öncesinde de kısa süreli bir Tedavi geçmişiniz olmuş. Ancak Kararlı ve iradeli olmanız olumlu gelişmeler kaydedebilmeniz için önemlidir. Bu konuda en kısa zamanda psikiyatrist  desteği almanızı tavsiye ederim.

  Uzm. Klinik Psk.

  Rüya Dilara Yıldırım

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak