bipolar mıyım

Soru

Hocam merhaba lar. Ben mersinliyim hat ayda uni. Okuyorum. Son sinifim öğretmenlik okuyorum bundan bir buçuk iki yıl olnce atipik depresyon geçirdim. Hayat benim için durmuştu bir yıl falan. Psikolojik destek aldım. Antidepresan ilaclari vs. Çok şükür atlattım. Tabi o zamana göre çok iyiyim. Ama o zamandan önceki ne göre kotuyum. Depresyon geçse bile insan da kalıcı izler birakiymus bundan mi acaba?. Depresyon döneminden sonra iyilestim fakat. lzlerine rastlıyorum hala. Herşeyden çok çabuk sıkılıyorum. Herşey geçici bir heves gibi hala. Bazen diyorum ki hayat çok güzel ben de vok güçlüyüm. Bazen de hayat çok kötü ben de hiç birşeyi basaramam ve depresyon döneminden bana kalan birsey de rüyaları da günlük hayatımda neler olduğunu girebiliyor OLMAM bazen.. acaba depresyonum bipolara dönüşmüş olabilir mi?

Cevaplandı 0
Depresyon Beyzz 1 Cevap 473 görüntüleme

Cevap ( 1 )

  1. Mehmet Artıran

    Depresyon bipolara dönüşmez. Vermiş olduğunuz bilgilerden distimik bir durum yaşadığınız söylenebilir. Distimi depresyondan daha hafif seyreden iyi ve çökkün hallerin belli peryotlarda değişerek yaşandığı bir durumdur.

    "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>